Spróbujmy razem oswoić świat - Konińskie Dni Autyzmu

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku  w pierwszym tygodniu grudnia. Święto zostało zainicjowane przez Parlament Europejski, który w 1996 roku uchwalił Kartę Praw Osób z Autyzmem. Celem tego szczególnego tygodnia jest dostarczenie społeczeństwu rzetelnej wiedzy o autyzmie, uwrażliwienie na potrzeby i problemy osób cierpiących na tę chorobę.

Z tej okazji w naszym mieście już po raz ósmy odbyła się spartakiada dla dzieci i młodzieży z autyzmem, którą zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Koninie.

Oczywiście w imprezie uczestniczyło także Szkolne Koło Wolontariatu III LO. Aż 21 naszych  wolontariuszy na hali sportowej RONDO pomagało uczestnikom zmagań podczas licznych konkurencji sportowych.   Wolontariusze jak zwykle wspaniale reprezentowali naszą szkołę; bezinteresownie, z wielkim oddaniem pomagali każdemu dziecku przezwyciężać ich słabości,  całym sercem angażowali się w pomoc. Dzięki nim na niejednej dziecięcej twarzy widać było uśmiech radości.