Nasi aktorzy w spektaklu „Sekret”

W środę 26 marca na scenie CKiS DK Oskard miała miejsce premiera spektaklu "Sekret" w wykonaniu konińskiej grupy „PaT” - „Profilaktyka a Ty”.
Dzięki castingowi z ponad 140 osób wybrano 43 młodych ludzi, którzy na deskach Oskardu zaprezentowali swój talent aktorski. W przedstawieniu młodzi aktorzy opowiedzieli, jak łatwo stać się niewolnikiem nałogu. Spektakl ma zapoczątkować społeczną aktywność młodych ludzi, którzy wspierać będą dorosłych w profilaktyce uzależnień. Jego finałem stanie się 9. Przystanek „PaT”, który już w pierwszych dniach lipca zagości w Koninie.
Udział w spektaklu wzięła trójka uczniów z naszej szkoły. Role dostali Joanna Lewandowska z 2g, Kamil Nowak i Paulina Oliwiecka z 2
„Trzy dni spędzone na próbach przyniosły wiele emocji, nowych doświadczeń, pozwoliły poznać wspaniałych ludzi, którzy potrafili zarazić swoją pasją do teatru, muzyki i tańca” – mówią uczniowie naszej szkoły uczestniczący w projekcie.
Były łzy, emocje i owacje na stojąco. Zachwycona widownia doceniła wkład i poświęcenie młodych aktorów i wyszła zadowolona z sali.
Po spektaklu wybrana została liderka projektu "PaT" w Koninie. Olę, liderkę grupy, czekają szkolenia umiejętności interpersonalnych i zarządzania zespołem, która ma poprowadzić wybrany skład w przyszłości.