A jednak lubimy dyskutować na temat…

We wtorek, 29 kwietnia 2014r., w konińskim kinie Helios odbyła się kolejna edycja Kina na Temat.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele z III Liceum z Konina, Gimnazjum z Sompolna oraz Gimnazjum ze Starego Miasta. Uczestnicy obejrzeli film „Moja łódź podwodna”  w reżyserii Richarda Ayoade. Po projekcji seansu odbyła się dyskusja na temat: „Problemy dorastania – poszukiwanie własnej tożsamości”.
Rozmowę z uczestnikami eventu poprowadziła dziennikarka, Natalia Mazur z „Gazety Wyborczej” z oddziału poznańskiego oraz pani Anna Bobrowska, która jest pedagogiem w naszym Liceum. Film wzbudził zainteresowanie wśród młodzieży i wpłynął na intensywny przebieg rozmów. Dyskusja skupiła uwagę wokół problemu wpływu grup towarzyskich i społecznych na tożsamość młodych ludzi oraz ich relacje z rodzicami. Odbyło się też głosowanie wszystkich uczestników, którzy, posługując się białymi i czerwonymi kartkami, odpowiadali na pytanie: czy mają dobre czy złe relacje z rodzicami? Wygrały białe kartki odpowiadające na „Tak”. Największą aktywnością w dyskusji wykazali się nasi uczniowie z klas II C1: Michał Eger, Dawid Galarowicz, Miłosz Pogodski, Kamil Dunaj i IC: Paweł Kałek.

Podczas spotkania przedstawiciele z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Koninie zaprezentowali najnowsze książki związane tematycznie z problemami dorastania i poszukiwania własnej tożsamości.
Następne Kino na Temat odbędzie się 22 maja o g.10.00 , podczas którego odbędzie się pokaz filmu „Powstanie Warszawskie” w reżyserii Jana Komasy oraz dyskusja z zaproszonymi gośćmi na temat: „Bohaterstwo czy megalomania”.