Kolejna edycja wymiany polsko - niemieckiej za nami…

Dziś zakończyło się kolejne spotkanie uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. C.K.Norwida w Koninie z ich rówieśnikami z  Lise-Meitner-Gymnasium w Geldern (Niemcy).
Piętnastoosobowa grupa młodzieży oraz ich opiekunowie przez tydzień poznawali życie codzienne swoich koleżanek i kolegów z Polski goszcząc w ich domach i spędzając z nimi czas wolny.
Bogaty program pobytu obejmował trzydniową wycieczkę do Trójmiasta, gdzie uczniowie zwiedzili ORP Błyskawica, Muzeum Marynarki Wojennej, gdańską Starówkę oraz nowootwarte Europejskie Centrum Solidarności. Wszyscy mieli także okazję pospacerować po sopockim molo, a także zobaczyć najważniejsze zabytki Torunia.
Ponadto uczestnicy wymiany spotkali się z Prezydentem Miasta Konina Józefem Nowickim, wzięli udział w konkursie strzeleckim przygotowanym przez koniński oddział LOK i hospitowali lekcje w III Liceum.
Wymiana szkolna po raz kolejny została zorganizowana dzięki dofinansowaniu przez PNWM.

Halina Łukszewska / Magdalena Wasicka

PNWM