Oj, działo się, działo...
21 marca zgodnie z uczniowską tradycją wiosennie obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Samorządności. Cała społeczność uczniowska, pod wodzą przedstawicieli Samorządu, gremialnie stawiła się na holu III Liceum. Widok był niesamowity, bowiem klasy, tematycznie przebrane, wykazały się taką inwencją, że komisja oceniająca stroje długo nie mogła zdecydować się na werdykt. Podobnie wyrównaną konkurencją okazał się konkurs na najciekawszą ekomaskotkę – kreatywność naszej młodzieży przerosła wszelkie oczekiwania! Uczniowie mogli też wykazać się wiedzą na temat życia szkoły w turnieju „jeden z pięciu” poprowadzonym przez Michała i Wiktora z 3c, a najlepsi piłkarze odebrali nagrody za futsalowe rozgrywki. Wiosenne święto uprzyjemnił występ wokalny Wiktora Sadowskiego z klasy 1g. No a potem... na sali gimnastycznej czekała na wszystkich zwycięska drużyna aerobiku ze swoim pokazem, a w finale pełnego emocji dnia mecz siatkówki rozegrały drużyny uczniów i nauczycieli przy aktywnym udziale naszych kibiców.
Całość imprezy poprowadzili : wiceprzewodniczący Samorządu, Kacper Gradecki, który również komentował mecz siatkówki, a także Wiktoria Perschke z klasy 1b.