III Liceum Ogólnokształcące im. C.K.Norwida w Koninie
ul.Szymanowskiego 5, 62 -510 Konin
tel. 063 2448707

|e-mail: 3lo@liceum3-konin.edu.pl
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
17 marca br., w Szkole Podstawowej nr 3 w Koninie odbyły się eliminacje powiatowe – grodzkie XLI edycji OTWP, do których przystąpiło 41 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych miasta Konina. Organizatorem eliminacji był Oddział Powiatowy – Grodzki ZOSP RP w Koninie oraz Urząd Miasta w Koninie.

Uczniowie z poszczególnych grup wiekowych przystąpili do testu pisemnego. Następnie osoby, które uzyskały największą liczbę punktów przeszły do drugiego etapu turnieju, który wyłonił zwycięzców. Laureaci z danych grup wiekowych zostali zakwalifikowani do dalszego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu wojewódzkim.

Naszą szkołę reprezentowali:
Martyna Szyjkowska z klasy 3B
Natalia Frątczak z klasy 2G
Karol Makowski z klasy 1C


Największą wiedzą z zakresu pożarnictwa i udzielania pierwszej pomocy popisała się Martyna Szyjkowska, uczennica klasy maturalnej i to ona zwyciężyła w swojej grupie wiekowej (szkoły ponadgimnazjalne). Martyna będzie więc reprezentować powiat koniński w kolejnym etapie turnieju, który odbędzie się 17 kwietnia w miejscowości Borek Wielkopolski, powiat gostyński.   
Gratuluję wiedzy Martynie, Natalii i Karolowi; wszyscy godnie reprezentowali naszą szkołę wykazując się dużą wiedzą i umiejętnościami.  
Jolanta Krakowska

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”