Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyły się  2 konkursy.

A oto wyniki:

I miejsce
w konkursie ”Wybieramy króla/królową biblioteki” zdobyła Natalia Rogowska z klasy 3b1. Na królową biblioteki wytypowała Hermionę Jean Granger, bohaterkę serii książek o przygodach Harrego Pottera.  Natalia doskonale uzasadniła swój wybór, stwierdziła między innymi: „nikt tak jak ona (Hermiona) nie kochał książek i przesiadywania w bibliotece… To w nich zawsze szukała wsparcia i odpowiedzi, gdy nie umiała sobie poradzić z jakimś problemem”.

Natomiast II miejsce ex aequo zajęli: Natalia Karpińska z klasy 1b i Tomasz Rybacki z kl. 3c.
Tym samym tytuły wicekrólów zdobyli: Dan Brown, autor m.in. „Kodu Leonarda da Vinci” oraz postać Bibliotekarza z Niewidocznego Uniwersytetu  -  akademii magii istniejącej w serii książek „Świat Dysku”.

Z kolei konkurs  „Czytam, więc wiem”, polegający na odpowiadaniu na pytania związane z treścią lektur szkolnych wygrali:

I miejsce – Natalia Karpińska z klasy 1b
II miejsce – Ewa Gołza z klasy 2d
III miejsce – Jakub Telman z klasy 2f

Laureaci konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.
Biblioteki szkolne