Poczuj chemię do chemii

15 lutego odbyła się wycieczka klasy 3b na Wydział Chemii Uniwersytety Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczniowie wraz z wychowawcą - panią Małgorzatą Goździkiewicz oraz panią pedagog Anną Bobrowską wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych w ramach projektu „Poczuj chemię do chemii”.
Młodzież pod czujnym okiem prowadzących samodzielnie przeprowadzała doświadczenia z użyciem profesjonalnego sprzętu. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób otrzymuje się aspirynę, a wyprodukowaną przez siebie próbkę mogli porównać  z popularnym lekiem dostępnym w aptekach.
Inna grupa miała za zadanie otrzymać mydło, a pozostali zajęli się właściwościami polimerów. Największe zainteresowanie wzbudziło wytwarzanie nylonu w postaci kolorowych nitek nawijanych na probówkę. Uczniowie po zakończonych zajęciach mogli swoje „trofea” zabrać na pamiątkę do domu.