Warsztaty w WSNHiD w Poznaniu

Dnia 12 II 2013 klasy 1C1 i 2E pod opieką Pań Ewy Nowak i Agnieszki Tylman wybrały się na wycieczkę do Poznania. Celem wyjazdu było obejrzenie sztuki „Dwunastu gniewnych ludzi” w Teatrze Nowym oraz wizyta w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, gdzie klasy miały uczestniczyć w warsztatach z dziedziny grafiki. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, do wyboru były zajęcia z animacji komputerowej, podstaw Photoshopa i rysunku. Każda grupa miała do wyboru dwa warsztaty. Na zajęciach z podstaw Photoshopa uczniowie uczyli się obsługi programu do obróbki zdjęć, na animacji komputerowej  tworzyli proste animacje, natomiast na zajęciach z rysunku mieli za zadanie zobrazować hasło „globalizacja” za pomocą ustawionych na stole przez profesora przedmiotów (dwa pudełka, damski but, papierowy kubek i stary młynek do kawy). Niektórzy odkryli w sobie nowe talenty. Dzień zakończył spektakl w Teatrze Nowym, gdzie uczniowie obejrzeli przedstawienie "Dwunastu gniewnych ludzi", które chyba wszystkim się podobało.

Tekst i zdjęcia - Bartosz Piotrowski
Warsztaty w WSNHiD w Poznaniu