III Liceum Ogólnokształcące im. C.K.Norwida w Koninie
ul.Szymanowskiego 5, 62 -510 Konin
tel. 063 2448707

|e-mail: 3lo@liceum3-konin.edu.pl
Uwaga absolwenci – stypendium !!!
 
Zapraszamy do udziału we wstępnych kwalifikacjach do ‘The Kronospan Babson Scholarship’. Jest to wspólna inicjatywa Babson College oraz Kronospan Foundation, adresowana do Uczniów najlepszych szkół średnich w Polsce.
 
The Kronospan Foundationzajmuje się prowadzeniem i rozwijaniem programów społecznego zaangażowania firmy Kronospan, światowego lidera wśród producentów wyrobów drewnopochodnych. Celem fundacji jest aktywna praca wspierająca ekonomiczny i kulturalny rozwój społeczności lokalnych, znajdujących się w pobliżu zakładów koncernu.
Babson College jest jedną z najlepszych uczelni wyższych na świecie, usytuowaną w pobliżu Bostonu w stanie Massachusetts. Ta prywatna instytucja, która prawie od 20 lat jest nr 1 na obszarze przedsiębiorczości biznesu, prowadzi wymagającą rekrutację, kształcąc najlepszych studentów.
 
Twórcy programu poszukują wysoce zmotywowanych, przedsiębiorczych osób, które chcą skorzystać z szansy otrzymania czteroletniego stypendium w wysokości 250 000 USD i studiowania w jednej z najlepszych uczelni na świecie.
 
Wszystkie dokumenty muszą być napisane i przetłumaczone na język angielski.
- Życiorys
- Świadectwo szkoły średniej
- Rekomendacja od nauczyciela lub pracodawcy
- Esej - jednostronicowy esej przedstawiający kandydata i opowiadający nam o największym wyzwaniu, jakie kandydat pokonał lub też nad czym pracuje aby  pokonać w chwili obecnej
 
Parce wraz z całą dokumentacją należy przesłać do dnia 09.09.2013 r. na adres: scholarship@kronospanfoundation.ro
 
Osoby zakwalifikowane do dalszego etapu, będą miały możliwość uczestniczenia w rozmowach kwalifikacyjnych poprzez Skype Najlepszy kandydat rozpocznie studia w Babson College jesienią 2014 r.