Pamięci Żołnierzy Wyklętych...
Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, przypadającego na 1 marca, w III Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Koninie przygotowana została tematyczna wystawa prac uczniów. Ponadto młodzież, swoim wyjątkowym strojem tego dnia, okazała na swój sposób patriotyzm i pokazała wszystkim, że nie są obojętni wobec historii Polski.

W ramach obchodów „Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych” przedstawiciele 3LO wzięli również udział 26 lutego 2017  w apelu pamięci oraz specjalnie z tej okazji zorganizowanym w Koninie III Biegu „Tropem Wilczym”. Konin był jednym z 240 polskich miast, gdzie odbył się taki bieg na dystansie 1963 m. Długość trasy upamiętnia rok, w którym został zamordowany ostatni z „Żołnierzy Wyklętych”– Józef Franczak ps. Lalek.

Naszą szkołę reprezentowali:
Przemysław Gaj klasa III E
Piotr Sobczak klasa III C
Bartosz Tylman klasa III D.
Bartosz Tylman przybiegł na metę jako drugi, pozostali uplasowali się w pierwszej dziesiątce. Kadra nauczycielska 3LO reprezentowana była w biegu przez panie Jolantę Krakowską i Krystynę Frącalę. Każdy uczestnik kończąc bieg otrzymywał okolicznościowy medal. Ponadto organizatorzy przygotowali dla wszystkich pakiety informacyjne o Żołnierzach Niezłomnych i pamiątkowe koszulki.

Świadomość bestialskich mordów popełnionych na działaczach niepodległościowego podziemia wciąż jest w polskim społeczeństwie niewielka.  „Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” łączy rekreację z edukacją, pomaga skutecznie przywracać pamięć o  żołnierzach wyklętych.