3LO w Krainie Wesołej Zabawy

Nasza szkoła już po raz trzeci wzięła udział w „Tygodniu Zdrowia” w Przedszkolu Nr2 w Koninie. Tym razem uczniowie klasy 1 B przygotowali dla przedszkolaków z grup starszych zajęcia edukacyjne „Witaminkowe ABC” oraz krótki kurs pierwszej pomocy „Mały ratownik” dla maluszków J.

Dzieci wykazały się ogromną wiedzą odpowiadając na pytania prowadzących i wykonując różne zadania. Starszaki musiały między innymi utworzyć piramidę żywieniową oraz przy pomocy doświadczenia chemicznego wykryć witaminę C w przygotowanych soczkach.

Dzieci z grup młodszych  dzielnie wezwały pomoc lekarską dla koleżanki z liceum, oglądały pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem fantomu i samodzielnie bandażowały „skaleczenia”.

Zarówno przedszkolaki, jak i  licealiści bawili się świetnie, co widać na załączonych zdjęciach:)