Młodzi głosują

19 października uczniowie naszego liceum poszli do urn i oddali swój głos. Dzięki jednemu z programów Centrum Edukacji  Obywatelskiej – „Młodzi głosują” na terenie całej Polski przeprowadzono tzw. „prawybory”, dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Również nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji. Komisja składająca się z uczniów klasy 3d czekała za wyborcami od samego rana oraz na każdej przerwie. Ponadto, przed wyborami uczniowie przygotowali prezentację multimedialną „Jak głosować?” by przybliżyć idee wyborów. Prezentacja jest wyświetlana na godzinach wychowawczych we wszystkich klasach trzecich. Maturzystom, którzy w większości mogą głosować zostały przekazane ulotki informujące o wyborach parlamentarnych. Poniżej przedstawiamy wyniki głosowania:

Frekwencja: 31,3%

Komitety Wyborcze, które uzyskały wynik lepszy niż 5%:
1.       Platforma Obywatelska 23,3%
2.       KorWiN 19,7%
3.       Prawo i Sprawiedliwość 18%
4.       Kukiz ’15 15%
5.       Nowoczesna Ryszarda Petru 9,8%
inne ugrupowania: 11,4%

Spośród 616 uczniów uprawnionych do głosowania 193 oddało swój głos. 5 głosów to głosy nieważne.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy wzięli udział w tym pro obywatelskim projekcie.