Ślubowanie Klas Pierwszych
15 października 2012 roku w naszej szkole  obchodziliśmy Święto Patrona połączone ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych. Uroczystość poprowadzili:  Wiktoria Pawlikowska z kl. II b i Adam Ryś z kl. II c, którzy wprowadzili zebranych w świat wartości propagowanych przez C. K. Norwida oraz w klimat jego twórczości. Uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność wysłuchania lirycznych strof autorstwa naszego wieszcza w interpretacji uczniów klas drugich, a także piosenek w autorskich aranżacjach uczniów z koła wokalnego prowadzonego przez panią Grażynę Miedzińską. Wizualną oprawę w postaci prezentacji multimedialnej wykonali uczniowie z klasy IIe oraz uczennica z klasy IId. Pan Dyrektor, Dariusz Sypuła, przypomniał historię III Liceum, przekazał wiele cennych wskazówek pierwszoklasistom i złożył życzenia gronu pedagogicznemu oraz pracownikom obsługi i administracji z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W kolejnej części uroczystości odbyło się oficjalne ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Tradycją szkoły jest przekazanie w tym uroczystym dniu władzy nowemu przewodniczącemu Samorządu Szkolnego. Olga Gruszecka, ustępująca przewodnicząca, uhonorowała w ten sposób swoją następczynię - Natalię Maćkowską.
Finał uroczystości zwieńczony został odśpiewaniem hymnu szkoły, którego słowa trafnie charakteryzują  naszego patrona: „w życiu był nędzarzem, w poezji cesarzem”.
Na całością uroczystości czuwały panie: Agnieszka Szulc-Tylman i Ewa Nowak, a oprawę muzyczną przygotowała pani Grażyna Miedzińska.