Światowy Dzień Cukrzycy

Z okazji przypadającego na 14 listopada Światowego Dnia Cukrzycy odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne na temat: „Zobacz cukrzycę: Działajmy już dziś, by zmienić jutro.”

W holu szkoły spotkali się wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami. Zaproszony gość pani Beata Stepanow – edukatorka diabetologiczna wraz ze swoimi przyjaciółmi ukazała prawdziwe oblicze cukrzycy - choroby, która może zniszczyć życie.
Nasi uczniowie podczas warsztatów, w których aktywnie uczestniczyli, zdobyli wiedzę dotyczącą przyczyn cukrzycy, jej rodzajów oraz najczęstszych objawów. Podczas zajęć nasza szkolna Grupa Ratownicza OKOŃ przeprowadziła pokaz udzielania doraźnej pomocy osobom z objawami hipoglikemii.

W tym dniu najpopularniejszym kolorem był bez wątpienia NIEBIESKI w różnych odcieniach - symbol solidarności z ludźmi chorującymi na tą przewlekłą chorobę metaboliczną, jedną z poważniejszych chorób cywilizacyjnych.

Na zakończenie warsztatów pani Beata Stepanow wraz ze społecznością szkolną zatańczyła taniec zwany DIABEDANCE.