III Liceum Ogólnokształcące im. C.K.Norwida w Koninie
ul.Szymanowskiego 5, 62 -510 Konin
tel. 063 2448707

|e-mail: 3lo@liceum3-konin.edu.pl
Wolontariusz Roku 2013
12 grudnia 2013r. w sali konińskiego ratusza odbyło się podsumowanie konkursu na WOLONTARIUSZA ROKU zorganizowanego przez Urząd Miejski w Koninie.
Wśród wyróżnionych 50 osób z różnych organizacji pozarządowych działających na terenie miasta znalazła się pani pedagog Zofia Mac
oraz 6 uczennic III Liceum im. Cypriana Kamila Norwida w Koninie, które to otrzymały nagrody oraz zaszczytny tytuł WOLONTARIUSZA ROKU.
Były to:
Aleksandra Rosiejewska   klasa III b
Wiktoria Mielcarek   klasa III b
Kinga Kwiatkowska    klasa III b
Julita Sobczak   klasa III d
Paulina Mamońska   klasa III f
Beata Żabińska   klasa III f
Na uroczystości swój talent wokalny zaprezentowała uczennica klasy I f Ola Wasielewska śpiewając piosenki dla wszystkich zgromadzonych gości.
Po uroczystościach uhonorowani Wolontariusze wraz z zastępcą Prezydenta Miasta – Sławomirem Lorkiem oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych zostali zaproszeni na pl. Wolności na gorącą herbatę, pyszny żurek, ale przede wszystkim na gorący rozgrzewający taniec jakim okazała się wspaniała zumba.
W doskonałych humorach i tanecznym krokiem zakończył się ten tak miły dla wszystkich WOLONTARIUSZY dzień dając energię do kolejnych działań  i niesienia pomocy innym.