POLA NADZIEI – 2014

3 maja corocznie Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza i powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie III Liceum im. C.K. Norwida od 3 lat czczą pamięć tych historycznych wydarzeń w sposób szczególny, uświadamiając pielgrzymom przybywającym do licheńskiego sanktuarium, że aby godnie przeżyć swoje życie konieczne jest również bezinteresowne pomaganie potrzebującym. Życie każdego człowieka jest bardzo cenne, wiedzą o tym ludzie nieuleczalnie chorzy przebywający w hospicjum w Licheniu. Nasi uczniowie od lat kwestują na rzecz licheńskiego hospicjum. Również w tym roku mimo deszczu i chłodu, dzięki swoim gorącym sercom młodzi ludzie zbierali datki na hospicjum i jednocześnie wręczali żółte żonkile, symbol nadziei i życia, uświadamiając w ten sposób pielgrzymom że obok nas są też ludzie śmiertelnie chorzy, którym należy się szacunek oraz pomoc. Ponadto dawali jasne przesłanie, iż życie nie jest wieczne, ale można je przeżyć dobrze, tak by inni o nas pamiętali, gdy nas już zabraknie na tym świecie.