Dzień Wolontariusza

Uczniowie – wolontariusze naszej szkoły uczcili Międzynarodowy Dzień WOLONTARIUSZA przebywając 5 grudnia w kilku miejscach.
Byliśmy u małych pacjentów na Dziecięcym Oddziale w konińskim szpitalu ( 11 uczniów klasy 1D, 1 osoba z klasy 1A ). Uczestniczyliśmy też na Placu Wolności w Jarmarku Św. Mikołaja zorganizowanym dla dzieci i młodzieży naszego miasta, gdzie bawiliśmy się wraz z wolontariuszami organizacji pozarządowych oraz prezydentem miasta Józefem Nowickim,  rozpoczynając w ten sposób świąteczny czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.
Podczas tej imprezy Arkadiusz Bandarz z klasy 1D w imieniu Samorządu Uczniowskiego przekazał na ręce pani Urszuli Maciaszek, prezes Stowarzyszenia „Młodzi Aktywni”, część maskotek zebranych w naszej szkole w Dniu Pluszowego Misia. Pluszaki będzie można kupić podczas   licytacji, która będzie zorganizowana w celu pomocy dwójce chorych dzieci - uczniów jednej z konińskich szkół podstawowych.
Na zakończenie wolontariusze nominowani przez  nasze Szkolne Koło Wolontariatu do tytułu WOLONTARIUSZ ROKU otrzymali z rąk pana prezydenta listy gratulacyjne oraz małe upominki od Urzędu Miasta.
W ten sposób włodarze naszego miasta uhonorowali wolontariuszy „za trud, zaangażowanie w bezinteresowną pracę na rzecz innych za chęć działania, tworzenia i zmieniania na lepsze otaczającego świata”
Wyróżnieni wolontariusze to:
Maja Walczak- klasa 3B2
Aleksandra Pilarczyk- klasa 3B2
Martyna Sobiś-        klasa 3B1
Gratuluję nagrodzonym i zachęcam wszystkich pozostałych wolontariuszy do podejmowania kolejnych wyzwań i pomocy potrzebującym.
                                                                                              Jolanta Krakowska