II NOCNY MARATON GIER

Z piątku na sobotę 28.02-01.03.2014r. Szkolne Koło Strzeleckie już po raz drugi zorganizowało Nocny Maraton Gier. Uczestnicy Maratonu spotkali się o godzinie 19.00 w hallu szkoły zaopatrzeni w gry planszowe, komputerowe, gitary oraz śpiwory. Sale lekcyjne zostały zamienione w prawdziwe „kasyna gry”.
Podczas tegorocznego Maratonu nowością była też możliwość skorzystania przez uczestników z dwóch sal gimnastycznych, gdzie odbyły się mecze w siatkówkę i piłkę nożną.
Po trzech godzinach rozgrywek sportowych przyszedł czas na posiłek i odpoczynek, podczas którego zainteresowane osoby mogły obejrzeć film pt. „Pachnidło”.
Od  godziny 24.00 „królowały” gry planszowe, karciane i logiczne oraz oczywiście gry komputerowe, grane na dużym ekranie. Każdy mógł grać w to co lubi lub nauczyć się czegoś nowego.
Praktycznie do białego rana graliśmy tylko w te gry, które wywoływały najwięcej emocji i radości. Śmiechu było przy tym co nie miara. Szczególnie wesoło było podczas gry karciano – logicznej pod nazwą TABU, stanowiącej odmianę gry w skojarzenia. Uczestnicy podzieleni na grupy wykorzystując podpowiedzi podawane przez wyznaczone osoby odgadywali na czas wyrazy umieszczone na kartach.

Było również karaoke i śpiewanie światowych przebojów, zabawa w turniej „Jaka to melodia” przy dźwiękach gitary oraz taniec przed ekranem z wykorzystaniem konsoli Xbox.
Uczestnicy imprezy bawili się tak dobrze, że nie zauważyliśmy jak zaczęło świtać i trzeba było zakończyć kolejny Maraton. Noc upłynęła na świetnej zabawie, grach i wspólnym tańcu i śpiewie.
Impreza, której zadaniem była integracja młodzieży klas I, II, III zakończyła się sukcesem i pokazała, że dzisiejsza szkoła potrafi być przyjazna uczniom nie tylko w dzień, lecz i w nocy. Potrafi także ściągać na tą jedyną noc w szkole także absolwentów naszej szkoły, a teraz studentów, którzy po zaliczonej sesji egzaminacyjnej również postanowili bawić się w swojej „starej szkole”. Na zakończenie Maratonu Gier każdy uczestnik otrzymał pamiątkową łopatkę z podpisem aby nie zapominał o cudownych młodzieńczych zabawach w dorosłym życiu. Dziękuję za miłą atmosferę, dobrą zabawę i niezapomniane chwile. Wszystkich chętnych zapraszam za rok.

Jolanta Krakowska