3LO odwiedziło dziś Krainę Wesołej Zabawy :)

Uczniowie z klasy 1 A oraz członkowie szkolnej grupy Ratowników Medycznych przygotowali dla przedszkolaków z Przedszkola nr 2 w Koninie zajęcia edukacyjne w ramach odbywającego się tam "Tygodnia Zdrowia".
Całe spotkanie przebiegało pod hasłem "Nasze ciało". Młodzież w ciekawy sposób przybliżyła zebranym przedszkolakom budowę i funkcje różnych części ciała człowieka  i jego narządów  wewnętrznych. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą odpowiadając na pytania prowadzących,  a w symulowanej sytuacji omdlenia dzielnie wezwały pomoc lekarską. :)
Szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem fantomu. Nie zabrakło także wspólnych zabaw ruchowych, pląsów i śpiewania.
Zarówno przedszkolaki, jak i  licealiści bawili się świetnie, co widać na załączonych zdjęciach:)