Pola Nadziei 2015

3 maja w Licheniu, duża grupa wolontariuszy z naszej szkoły po raz kolejny brała czynny udział w akcji „Pola Nadziei”. Nasi młodzi wolontariusze propagowali zarówno samą idee wolontariatu,  jak i zbierali od zgromadzonych w Licheńskim sanktuarium pielgrzymów ofiary na hospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego, w którego murach otuchę i nadzieję odnajdują ludzie cierpiący i śmiertelnie chorzy.
Licznie przebywający w tym dniu pielgrzymi sowicie nagradzali nasze trudy zarówno hojnymi ofiarami,  jak i otwartością serca. Chętnie wymieniali się z naszymi podopiecznymi doświadczeniami i z ogromną satysfakcją pomagali w ten cudowny sposób wszystkim tym dla których ta akcja była przeznaczona. Z akcji przywieźliśmy sadzonkę dębu, który zostanie zasadzony na terenie szkoły jako symbol wzorowej współpracy naszego liceum i hospicjum w Licheniu.
Koordynatorem akcji była pani pedagog Jolanta Krakowska.

Jakub Szajkowski klasa II C