W dniu 24.10.2017 roku, odbyły się Mistrzostwa Konina w Piłce Ręcznej. Drużyna naszej szkoły, po dwóch zwycięstwach z ZSTiH i ZS CKU oraz porażce z ZSG-E w fazie grupowej, awansowała do strefy finałowej. W pierwszym meczu półfinałowym, przegraliśmy z ubiegłorocznym zwycięzcą tych rozgrywek   II LO i o miejsce 3 w turnieju przyszło nam grać z ZS Kopernik. Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce, musieliśmy uznać wyższość rywala, przegrywając ostatecznie jedną bramką 8:9.

Klasyfikacja końcowa:
1m - II LO
2m - ZSG-E
3m - ZS Kopernik
4m - III LO
5m-6m - ZSTiH, I LO
7m-8m - ZSBiKZ, ZS CKU

Skład reprezentacji III LO: Krzysztof Maliński, Kacper Gradecki, Paweł Gwóźdź, Paweł Dobry, Jan Cieślewicz, Jakub Janiszewski, Mikołaj Jankowski, Piotr Kamiński, Jakub Michalak, Jakub Patrzykąt, Dominik Tomalczyk, Paweł Wawrzyniak, Błażej Witkowski, Sebastian Zakrzewski.

Opiekun – Andrzej Krochmal

Gratulacje dla naszej młodej drużyny ( połowa zespołu to uczniowie klas I ) za zajęcie 4 miejsca !