III Liceum Ogólnokształcące im. C.K.Norwida w Koninie
ul.Szymanowskiego 5, 62 -510 Konin
tel. 063 2448707

|e-mail: 3lo@liceum3-konin.edu.pl
Kolejny awans do finału WTDO!
Podczas przeprowadzonego 17 listopada 2018 w Ostrzeszowie turnieju eliminacyjnego drugi zespół debatantów z naszej szkoły w składzie: Mariusz Wieczorek (2d), Nemezis Szczepaniak (1g), Wiktoria Walczak (1f), Ksawery Wojciechowski (1f) zdobył prawo do udziału w finale Wielkopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich.

Nasi uczniowie odnieśli dwa zwycięstwa i jedną porażkę, co dało im drugie miejsce i przepustkę do Poznania. Tematy, z którymi musieli się zmierzyć to: „Powinno się doprowadzić do zmiany w prawie dotyczącej zakazu przechodzenia pieszych przez jezdnię zgodnie z interpelacją posła Pawła 
Szramki (nr 26884)”, „Starostowie i marszałkowie województw powinni być wybierani w wyborach bezpośrednich”, „Ustawa o języku polskim powinna przewidywać spoczywający na władzach publicznych obowiązek posługiwania się męskimi i żeńskimi formami zawodów i tytułów”.

Kolejne zmagania debatantów odbędą się 8 grudnia w Poznaniu, gdzie na argumenty zmierzy się 12 zespołów z całej Wielkopolski, w tym 4 zespoły z Konina. 

Kolejny awans do finału WTDO!