III Liceum Ogólnokształcące im. C.K.Norwida w Koninie
ul.Szymanowskiego 5, 62 -510 Konin
tel. 063 2448707

|e-mail: 3lo@liceum3-konin.edu.pl
Eliminacje MPDO w Poznaniu
Kilkadziesiąt debat, setki mówców, tysiące przejechanych kilometrów, a wśród nich nasz zespół z III LO w Koninie – tak w wielkim skrócie wyglądały eliminacje do siódmych Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich w Poznaniu. Smaczku sprawie dodaje fakt, że to nasz zespół wygrał eliminacje i awansował do finału Mistrzostw, które odbędą się 6 i 7 kwietnia w stolicy Wielkopolski. O najwyższe laury powalczą wtedy 32 najlepsze drużyny z Polski, a wśród nich po raz pierwszy nasi uczniowie. 
 
8 marca podczas drugiego dnia eliminacji w Poznaniu spotkało się 16 szkół z całej Polski, a do finału, awansowało 8 najlepszych drużyn.
Nasz team w pierwszej debacie z drużyną z I LO w Inowrocławiu zwyciężył 15:10, debatując w pierwszej w historii szkoły debacie w Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich. Następnie w starciu z Zespołem Pijarów w Poznaniu wygrał 23:19. W ostatniej rundzie Trzecie zmierzyło się z V LO we Wrocławiu wygrywając 19:14.
Takie wyniki dały im pierwsze miejsce w grupie. Skład zespołu: Ola Musiał, Wiktoria WalczakAleksander Sobczak i Mariusz Wieczorek.
Ponadto Ola Musiał została dzisiaj indywidualnie drugim mówcą drugiego dnia eliminacji MPDO!!!
 

Eliminacje MPDO w Poznaniu
Eliminacje MPDO w Poznaniu
Eliminacje MPDO w Poznaniu