Dzień Samorządności

Mimo iż nie słychać jeszcze śpiewu skowronków, a na dworze nadal można lepić bałwana, uczniowie naszej szkoły świętowali pierwszy dzień kalendarzowej wiosny oraz Dzień Samorządności. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował konkurs na najlepszą parodię najpopularniejszych filmów.

Na początku uroczystości mogliśmy wysłuchać piosenki „Use somebody” w wykonaniu uczennicy klasy I D, Katarzyny Łapaj. Następnie pan dyrektor Dariusz Sypuła złożył na ręce przewodniczącej SU, Natalii Maćkowskiej, ogromny klucz – symbol władzy, którą samorząd mógł sprawować przez najbliższe trzy godziny. W części kulminacyjnej spotkania klasy prezentowały swoje zdolności aktorskie, parodiując jedne z najlepszych filmów światowego lub polskiego kina. Mogliśmy zobaczyć zabawną odmianę historii Shreka, czarodziejskie zmagania drużyny Gryffindoru z Harrym Potterem na czele,  wymierzanie sprawiedliwości przez ojca chrzestnego, czy rozkoszny „Dirty dancing”. Ponadto pojawiły się: „Lara Croft”, „Killer”, „Ring”, „King Kong”, a nawet ekranizacja „Potopu”. Wysiłek  uczniów oceniało jury w składzie: p. Wioletta Kołecka, p. Sylwia Żynda oraz wiceprzewodnicząca SU, Olga Gruszecka. Pierwsze miejsce zajęli przedstawiciele klasy II C, wcielenia Patricka Swayze i Jennifer Grey, drugie – klasa I A za „Shreka” i trzecie – klasa I B1 za „Ojca chrzestnego”. W końcowej części spotkania swoje taneczne zdolności zaprezentowali mistrzowie w aerobiku grupowym – formacja „POCISKI”. Ogłoszono także wyniki szkolnych rozgrywek Futsalu (I miejsce – kl. II C, II miejsce – kl. I A i I E, III miejsce – kl. III E), wyłoniono króla strzelców – Szymona Ziemieśkiewicza. Poza tym oznajmiono, że I miejsce w Szkolnym Konkursie na Miss szkoły zdobyła uczennica klasy II E, Martyna Siodła.
Spotkanie zostało zakończone złożeniem życzeń wielkanocnych przez przewodniczącą SU wszystkim uczniom, gronu pedagogicznemu oraz pracownikom administracji i obsługi naszego liceum.