Klasa Akademicka
Medycyna w liceum
Dodano: 2019-06-12
Medycyna w liceum

Niezwykle interesującym wykładem z zakresu Ginekologii, wygłoszonym przez prof. dr hab. Ewę Wender- Ożegowską w dniu 11.06.2019,  zakończył się tegoroczny udział klas medycznych w realizację projektu unijnego „ III misja Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu”- Medycyna w liceum. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację tej przygody   w przyszłym roku szkolnym.

Botanika farmaceutyczna
Dodano: 2019-06-06
Botanika farmaceutyczna

Dnia 27.05.2019 klasa I b o profilu medycznym uczestniczyła w kolejnym wykładzie w ramach realizacji projektu   III misja Uniwersytetu Medycznego im.Karola Marcinkowskiego w Poznaniu .

Tym razem tematem wykładu,który został wygłoszony przez prof. dr hab.Jaromira Budzianowskiego była Botanika farmaceutyczna.

Migrena a udar mózgu
Dodano: 2019-04-03
Migrena a udar mózgu

W dniu 02.04.br klasy pierwsze o profilu medycznym wzięły udział w wykładzie z zakresu Neurologii- „Migrena a udar mózgu”, wygłoszonym przez prof. dr hab. Wojciecha Kozubskiego.

Zajęcia w prosektorium czyli anatomia w praktyce.

W piątek 29.03. klasy medyczne (2a i 2b) odwiedziły Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu.

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

W dniu 16 marca 2019 roku grupa uczniów klas medycznych uczestniczyła w IV Edycji Światowego Dnia  Zdrowia Jamy Ustnej dla Młodzieży Licealnej Wielkopolski, zorganizowanej przez Studenckie Koło Naukowe przy Klinice Stomatologii Zachowawczej i Endodoncji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

poprzednia | 1 2 3 4 5 6 7 | następna