Filmowa Gra Miejska
Dzień 25 września to ważny czas obfitujący w ciekawe wydarzenia kulturalne.
W godzinach dopołudniowych reprezentacja naszej szkoły brała udział w ciekawym przedsięwzięciu w ramach projektu " EUROPA W KINIE".

Filmowa Gra Miejska, to element edukacyjnego projektu „Europa w Kinie- Filmowa Edukacja Młodzieży”, który CKiS realizuje od marca przy wsparciu MKiDN oraz PISF. Młodzież rozwiązywała zagadki związane z cyklem Kino Europa. Nie zabrakło także lokalnych elementów o charakterze filmowym. Wehikuł czasu przeniósł uczestników w przeszłość, a zadaniem młodzieży było przekonanie Jana AP Kaczmarka, żeby nie porzucał muzyki dla dyplomacji. Misja zakończyła się powodzeniem.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy II D: Nikola Gruszczyńska, Dominika Osuch Martyna Grzelak, Katarzyna Rawicka, Sandra Bednarska i Dominika Jesiołowska.

Od połowy października na stronie internetowej CKiS dostępna będzie wirtualna wersja gry, z której nieodpłatnie będą mogli skorzystać wszyscy chętni (również osoby nieznające projektu ani prezentowanych filmów), włączając się do edukacyjnej zabawy. Gra zostanie tak przekształcona by każdy uczestnik za pomocą tekstowych i graficznych wskazówek odbył po Koninie podróż, dzięki której na nowo odkryje miasto.

Nasze dziewczyny były niezwykle dzielne i mimo trudności bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami.Gratulujemy :)

Tego samego dnia w godzinach wieczornych nasze miasto odwiedził wspaniały artysta Gordon Haskell. Koncert tego uroczego angielskiego muzyka uświetnił uroczystość Inauguracji Roku Kulturalnego 2015/2016 w Koninie w Centrum Wykładowo - Dydaktycznym PWSZ.  Spotkanie z artystą poprzedziło wręczenie nagród i wyróżnień przyznawanych dorocznie animatorom, twórcom i działaczom kultury. Na tej ważnej uroczystości nie zabrakło naszej Dyrekcji, Nauczycieli i zainteresowanych kulturą uczniów.

Gordon Haskell swoim ciepłym i refleksyjnym głosem wprowadził wszystkich w błogi, nostalgiczny  nastrój. Na długo w naszych sercach pozostanie lekko jazzujący utwór ,,How Wonderful You Are''...

Filmowa Gra Miejska 1
Filmowa Gra Miejska 2