Awans w Konkursie Akademii Kodowania

Awansowaliśmy do drugiego etapu konkursu – Akademii Kodowania, którego celem jest propagowanie umiejętności programowania, która staje się dziś jedną z najważniejszych umiejętności cyfrowych, a koncepcja Internetu Rzeczy (Internet of Things, IoT) posiada ogromny potencjał, który wkrótce wpłynie na nasze codzienne życie, naukę i pracę.
Pierwszy etap konkursu polegał na opracowaniu scenariusza, który zakłada kreatywne wykorzystanie płytek deweloperskich (Intel Edison lub Intel Genuino) i akcesoriów np. do uatrakcyjnienia badań szkolnych, zbudowania makiety inteligentnego miasta czy robota.

Zespół naszego liceum w składzie - Wiktoria Szczepaniak, Dominik Adamek, Jacek Szelewski, Jakub Tadeusz, Mikołaj Gemzicki, Jan Izydorczyk, Oskar Kubasik przygotował - „eSNU” - elektroniczny System Nawigacyjny Ucznia. Projekt ma na celu sprawić, by uczniowie mimo przekazywanych im w dzienniku elektronicznym oraz poczcie szkolnej dokładnych informacji na temat zmian w planie zajęć, mogli w szybki sposób odszukać nauczyciela.

Uczestnicy zakwalifikowani do drugiego etapu otrzymają od organizatora sprzęt, przy pomocy którego w określonym czasie zbudują swój wcześniej opisany projekt, a następnie przedstawią go w formie prezentacji, a organizator wybierze zwycięzców.

Termin wykonania projektu mija 31 maja, a pracy dużo. Trzymajcie kciuki za powodzenie!