Absolutorium 2017
W piątek 28 kwietnia 2017 roku w III Liceum Ogólnokształcącym im. C.K. Norwida w Koninie odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów. Galę, która rozpoczęła się o godz.17.00, poprowadzili Ada Raczkowska i Jan Garbarczyk. Uroczystość rozpoczęła tradycyjnie Pani dyrektor Bożena Pyzder, witając uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości. W trakcie wystąpienia, Pani dyrektor podsumowała okres, który spędzili uczniowie w szkole, przypomniała ich największe osiągnięcia oraz życzyła sukcesów na maturze, jak i na dalszej drodze życia.
Podczas uroczystości wręczone zostały liczne nagrody za najlepsze wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe, sukcesy w konkursach przedmiotowych, aktywne angażowanie się w życie szkoły, wolontariat czy za 100% frekwencję, ufundowane przez Radę Rodziców.  Listy gratulacyjne odebrali również Rodzice uczniów za pracę na rzecz szkoły.
Na szczególne wyróżnienie zasłużył uczeń Patryk Szelewski, który osiągnął średnią z trzech lat - 5.61 i został uhonorowany nagrodą Cypriana. W imieniu wychowawców abiturientów pożegnał w iście humorystycznym stylu pan Marian Kurzawa.
Jak zwykle o oprawę muzyczną zadbała niezastąpiona pani Grażyna Miedzińska, poprawności mowy polskiej prowadzących pilnowała pani Ewa Nowak a nad całością czuwała pani Edyta Kordowiecka.