Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
W III Liceum, tym razem 4 września,  zabrzmiał szkolny dzwonek, który wydzwonił początek roku szkolnego 2017/2018. Czas wakacji się zakończył, ale uczniowie z radością spotkali się w znanym sobie gronie, a pierwszoklasiści z ciekawością  rozglądali się po szkole. Uroczystość tradycyjnie przygotowali przedstawiciele szkolnego samorządu wraz opiekunami oraz Pan Michał Wanjas, dbający o szkolny ceremoniał. Młodzież, nauczycieli oraz przybyłych gości  powitała i oficjalnie zainaugurowała nowy rok Pani dyrektor, Bożena Pyzder. Ze szczególną serdecznością zwróciła się do uczniów klas pierwszych, a z życzeniami samych sukcesów do przyszłych maturzystów.

Niezwykle wzruszającym momentem było pożegnanie odchodzącej na emeryturę Pani Elżbiety Ciuśniak, która przez dwadzieścia siedem lat dowodziła licealnym sekretariatem. Panią Elę pożegnała Pani dyrektor, przewodniczący Rady Rodziców, Pan Marcin Garbaciak oraz Kacper Gradecki wraz z Wiktorią Perschke jako przedstawiciele szkolnej społeczności.

Uroczystość zakończyła się zaproszeniem do klas na pierwsze spotkanie z wychowawcami.