3LO z Brązową Tarczą w Rankingu Perspektywy 2018

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim naszym Maturzystom 2017 !!!

To dzięki ich wynikom z egzaminów maturalnych, III LO ponownie zostało wyróżnione w Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2018, uzyskując tytuł Brązowej Szkoły.

W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy 1 miejsce w Koninie, 25 miejsce w Wielkopolsce oraz 347 miejsce w kraju.

🤗

Licea ogólnokształcące ocenione zostały za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane z protokołów komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych, oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.