WOLONTARIAT na Olimpiadach Specjalnych
26 kwietnia 2018 r. w Koninie w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Popiełuszki, już po raz piętnasty, odbył się Regionalny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych, w którym wzięło udział 120 zawodników.
Zawodnicy przyjechali z Borzęciczek, Jarocina, Kalisza, Koła, Krotoszyna, Marianowa, Ostrowa Wlkp., Rychwała, Turku, Wolicy i Konina. Zaprezentowali swoje umiejętności ruchowe w konkurencjach: zbijanie kręgli, strzały do bramki, rzuty do celu, przejście przez tunel, pokonanie dystansu 5m na wózku, przekładanie przedmiotów. Zadania wykonywali samodzielnie lub z pomocą trenerów. Zawodników wspierali również nasi wolontariusze z III LO – kibicowali im podczas startów oaz umilali im czas pomiędzy poszczególnymi konkurencjami sportowymi.
Nasi wspaniali wolontariusze doskonale wywiązali się z powierzonych im zadań, wypełniali swoje obowiązki bardzo rzetelnie i z ogromnym zaangażowaniem. Jak zwykle okazali wielkie serce osobom niepełnosprawnym, nawiązując z nimi bardzo serdeczne, przyjacielskie kontakty. Dziękuję bardzo: Juliannie, Natalii, Oliwii, Natalii, Wiktorii, Oli, Wiktorii, Paulinie, Julii, Oldze, Oli, Mai, Sarze, Nikoli, Agacie, Paulinie, Konradowi, Jakubowi, Mariuszowi. Jesteście wspaniali – BRAWO WY!

Koordynatorem i prekursorem Programu Aktywności Motorycznej jest Pani Wioletta Kubacka, nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Koninie,  która od piętnastu lat organizuje Dni Treningowe w Oddziale Regionalnym Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie-Konin. Tym razem przy okazji jubileuszu Pani Wioletta została uhonorowana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci odznaką „Przyjaciel Dziecka”. Nagroda wspaniała i całkowicie zasłużona. Gratulujemy Pani Violetcie! J

Już wkrótce czeka nas kolejna przygoda z Olimpiadami Specjalnymi. Tym razem uczestnicy przyjadą do nas z całej Polski, a rywalizować będą w koszykówce. Zapraszam wolontariuszy III LO do współpracy podczas X Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Olimpiad Specjalnych Konin, który odbywać się będzie w dniach 24 do 27 maja 2018 r.

Koordynator  wolontariatu
Jolanta Krakowska.