Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
W poniedziałek, 3 września 2018, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Koninie.
Na szkolnym holu tradycyjnie już zgromadzili się uczniowie klas I-III, by wysłuchać kilku słów kierowanych do nich przez dyrektor III LO, Panią Bożenę Pyzder. Szczególnie serdecznie powitani zostali uczniowie klas pierwszych, dla których pierwszy dzień w nowej szkole z pewnością był wielkim przeżyciem.
Na uroczystości nie zabrakło również tegorocznych Absolwentów, którzy mimo trwających dla nich jeszcze wakacji, odwiedzili mury 3LO.
Po części oficjalnej klasy udały się na spotkania z wychowawcami, a członkowie Samorządu Uczniowskiego oprowadzili pierwszoklasistów po budynku szkoły.