Dzień Patrona
25 października 2018 r. społeczność III Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Koninie uczciła Dzień Patrona oraz włączyła do swojego grona uczniów klas pierwszych, którzy złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.
Uroczystość  uświetnił koncert pieśni żołnierskich i patriotycznych, będący muzycznym pomnikiem dla tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny. Występ młodych muzyków  publiczność  uhonorowała owacjami na stojąco.  W holu CKiS DK Oskard można było również obejrzeć wystawę poświęconą obchodom 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Na scenie pojawili się nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy z rąk dyrekcji odebrali nagrody za pracę na rzecz III LO oraz laureaci konkursu na plastyczną interpretację wierszy C.K.Norwida.
Spotkanie uczniów, dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez uczniów klas pierwszych.