Narodowe Święto Niepodległości
Jesienią 2018 roku, kiedy świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowanych zostało wiele przedsięwzięć dla upamiętnienia ważnych dla Polaków wydarzeń.
W dniach 24-25 września uczniowie klasy II d wzięli udział w wykładach i warsztatach w Collegium Historicum Uniwersytetu Poznańskiego, których wiodącym tematem była „Niepodległość w różnych epokach”.
         Poznawanie historii lokalnej sprzyja pielęgnowaniu tożsamości i kształtowaniu postaw obywatelskich. Taki cel przyświecał zorganizowaniu 6 listopada rajdu pieszego śladami martyrologii mieszkańców Konina i okolic.
         Uczniowie naszej szkoły włączyli się również w ogólnopolską akcję społeczną zorganizowaną przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku „Mamy Niepodległą!”.
         Kulminacyjnym punktem obchodów Narodowego Święta Niepodległości w III LO był uroczysty apel 9 listopada, podczas którego zaprezentowano społeczności szkolnej okolicznościowy montaż słowno – muzyczny, a także ogłoszono wyniki konkursu historycznego i artystycznego. Ponadprzeciętnym poziomem wiedzy w Szkolnym Konkursie Historycznym „Polskie drogi do niepodległości” wykazali się: Mateusz Rybarczyk (I miejsce), Alan Younes (II miejsce) i Michał Kubsik (III miejsce). Laureatkami konkursu plastycznego „Polska 100 lat po odzyskaniu niepodległości” zostały: Julia Bartczak, Natalia Kościelniak, Aleksandra Świder, Paulina Ćwiek, natomiast wyróżnienie w konkursie fotograficznym przypadło w udziale Marcie Pecelerowicz.