III Wielkopolski Turniej Debat Oksfordzkich
W sobotę na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM    w Poznaniu odbył się III Wielkopolski Turniej Debat Oksfordzkich. W wyniku eliminacji rozgrywanych w ostatnich miesiącach do finału awansowały dwa nasze zespoły, gdzie znalazło się w sumie 12 zespołów z całego województwa.

Pierwszy zespół naszej szkoły w składzie: Julia Kobierska, Aleksander Sobczak, Aleksandra Musiał, Julia Smogór w wyniku losowania trafił do grupy A, gdzie przegrał dwie debaty z V Liceum w Poznaniu i I Liceum z Ostrzeszowa oraz pokonał III Liceum w Poznaniu. W efekcie zajął trzecie miejsce w grupie. Należy podkreślić, że przegraliśmy z zespołami, które spotkały się ze sobą jeszcze raz finale, okazując się najlepszymi debatantami turnieju.

Skład drugi: Mariusz Wieczorek, Nemezis Szczepaniak, Wiktoria Walczak, Ksawery Wojciechowski trafił do grupy B, gdzie wygrał dwie walki z Liceum Pijarów w Poznaniu i I Liceum w Kościanie (II zespół), który ostatecznie zajął 3. miejsce w turnieju. Nasi uczniowie przegrali jeszcze z II Liceum w Koninie i zajęli drugie miejsce w grupie, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału.

Pierwszy skład miał szansę awansu do ćwierćfinału z trzeciego miejsca, ale w zestawieniu wszystkich zespołów z trzech miejsc zabrakło mu dwóch małych punktów.

W ćwierćfinale nasz drugi skład spotkał się z V Liceum w Poznaniu, który wcześniej wyeliminował naszych bardziej doświadczonych mówców. W tym pojedynku również lepsi okazali się zwycięzcy turnieju sprzed roku, wygrywając z naszymi uczniami 23 do 12.
Cały turniej wygrało V Liceum w Poznaniu.

III Wielkopolski Turniej Debat Oksfordzkich