Drzwi Otwarte
Rekordowe Drzwi Otwarte w Trzecim! Odwiedzających było tak dużo, że nie wszyscy zmieścili się na szkolnym holu. Wydarzenie skierowane do uczniów ostatniego rocznika gimnazjów i ósmych klas szkół podstawowych odbyło się w piątek, 5 kwietnia, po południu.
Uczniowie spędzili w naszej szkole ponad dwie godziny. Mieli okazję zobaczyć występy zdolnych wokalistów z naszej szkoły, rywalizować w kahoota, posłuchać debat w formie „jeden na jednego” między członkami drużyny Debat Oksfordzkich w Trzecim, którzy zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich.
Kandydaci mogli sami bądź z przewodnikami zwiedzić szkołę, w salach i na korytarzach czekały na nich ciekawe prezentacje, eksperymenty, zajęcia przygotowane przez uczniów. To była też okazja, by zobaczyć czym zajmuje się młodzież podczas zajęć dodatkowych.

Wielką atrakcją tegorocznych Drzwi Otwartych okazał się samochód „Norwidwagen” skonstruowany przez maturzystów z klasy politechnicznej. Uczniowie mogli porozmawiać z konstruktorami i zobaczyć jak zachowuje się podczas jazdy wokół szkolnego boiska.