Warsztaty taneczne

Kilkanaścioro uczniów naszego liceum brało udział w warsztatach tanecznych, które prowadził Maciej Florek, zwycięzca pierwszej edycji You Can Dance.Organizatorką była Grażyna Miedzińska.
Podczas dwudniowych warsztatów młodzież mogła poznać różne style tańca.Zajęcia prowadził Maciej Florek, tancerz, choreograf, dyplomowany instruktor rekreacji ruchowej, uczestnik wielu europejskich projektów i warsztatów tanecznych. Współpracował i pobierał liczne nauki u choreografów i twórców sztuki tańca i teatru, jest założycielem Teatru Tańca DM Floo. Do Konina przyjechał bardzo chętnie, gdyż jego żona jest absolwentką III Liceum. Zapytany o to, co jest najważniejsze aby osiągnąć w tańcu odpowiedział, że praca. – Na sukces składa się w 90 procentach praca. Jeżeli mamy tylko warunki, a więc salę do ćwiczeń, to dzięki pracy można wiele osiągnąć. W tych warsztatach przez dwa dni trudno czegoś konkretnego nauczyć. Chciałem pokazać różne stylem były też ćwiczenia rozciągające. Dalszy wybór będzie należał do uczniów – powiedział Maciej Florek.