Dzień Kota

11 października nasi pierwszoklasiści brali udział w Dniu Kota. Konkurencje poprzedzone były prezentowaniem przez klasy scenek, tematycznie związanymi z profilem. I tak: klasy medyczne postawiły na przebrania lekarskie, politechnicy sypali żartami matematycznymi, a humaniści z ID zorganizowali nawet obrady Sejmu Uczniowskiego. W scenkach nie zabrakło dużej dawki poczucia humoru, elementów muzycznych czy też popisów aktorskich.
Kolejne zadania wymagały już nieco więcej sprawności od uczestników, gdyż starsi koledzy z klasy IIC postarali się o to, by łatwo nie było. I tak pierwszaki musiały m.in. rzucać gumiakami na odległość, (co wcale tak proste nie było, a zdarzyło się nawet, że gumiaki lądowały w jury czy też wśród publiczności), a także zmierzyć się z torem przeszkód, podczas którego prym wiodły elementy spożywcze - jedna osoba musiała bezpiecznie przenieść jajko, a druga nadmuchać balon z mąką, tak aby ten pękł. Na sam koniec wszystkie klasy przedstawiały przygotowane wcześniej tabla - jurorzy mieli ciężki orzech do zgryzienia, gdyż trudno było wybrać to najlepsze.
Ostatecznie, po podliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji, zwyciężyła klasa ID. Miejsca na podium uzupełniły klasy IC1 oraz IB1, a pozostałe otrzymały wyróżnienia. Najważniejsza była jednak wspólna zabawa, a w tej kategorii wszyscy powinni zająć pierwsze miejsce.

Pomysłodawcą imprezy i organizatorem była klasa IIC i samorząd szkolny. Nad całością czuwała p.Agnieszka Dziardziel.