Cała Polska czyta dzieciom

31 maja 2016 roku uczniowie z klasy 1 B: Mikołaj Jankowski, Izabela Karczewska, Wiktoria Obrębska, Weronika Skowrońska, Weronika Szkudlarek,Zuzanna Wysocka, Martyna Szyjkowska oraz z klasy 2 F Jakub Telman przeprowadzili zajęcia czytelnicze w „Leszczynowej Górce”, czyli w Przedszkolu nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi. Licealiści wybrali temat: „Nasi czworonożni przyjaciele” i przeczytali przedszkolakom kilka opowiadań i wierszy dotyczących zwierząt. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące usłyszanych utworów i prawidłowo rozwiązały wszystkie „zwierzęce” zagadki. Dowiedziały się też, co znaczy „mieć wilczy apetyt”, „pogoda pod psem”, czy „kupić kota w worku”.Oczywiście nie obyło się bez „zajączków na zielonej łączce” czyli zabawy ruchowej.

Cała Polska czyta dzieciom 1
Cała Polska czyta dzieciom 2