III Liceum Ogólnokształcące im. C.K.Norwida w Koninie
ul.Szymanowskiego 5, 62 -510 Konin
tel. 063 2448707

|e-mail: 3lo@liceum3-konin.edu.pl
Wolontariusze III LO na Turnieju Bocce
W dniu 12.10.2017r. na hali sportowej MOSIR w Koninie odbył się VI Regionalny Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie Konin. Na turniejowe zmagania przybyli zawodnicy z 9 ośrodków specjalnych naszego regionu. Jak zawsze podczas Olimpiad Specjalnych zawodnicy są otaczani wszechstronną opieką ze strony wolontariuszy. Wolontariusze wspierają ich, pomagają oraz motywują do wytężonego wysiłku i przezwyciężania słabości. 
W tym roku wolontariat III LO był bardzo aktywny i widoczny już od samego początku imprezy. Podczas inauguracji zawodów jej uczestników powitała Laura Antczak – uczennica klasy 1A o profilu medycznym. Laura przepięknie zaśpiewała piosenkę z repertuaru Eweliny Lisowskiej pt. „Prosta Sprawa”. Nasi wolontariusze również w dalszej części turnieju spisali się znakomicie. Sumiennie i z wielkim zaangażowaniem opiekowali się swoimi podopiecznymi, dodawali im otuchy, kibicowali by ci w efekcie
mogli się cieszyć ze zdobytych medali. Koordynatorem wolontariuszy była pani Jolanta Krakowska, która dodatkowo pełniła funkcję fotoreportera.

Dziękujemy za świetnie wykonaną pracę i z niecierpliwością oczekujemy na kolejne edycje Olimpiad Specjalnych z udziałem naszych wolontariuszy.