Młodzi Demokraci
Aż 400 młodych znawców parlamentaryzmu z Wielkopolski stanęło w  szranki o tytuł najlepszego.
9 czerwca 2010 r. laureaci konkursu w Senacie otrzymali bilety na wyjazd studyjny do Parlamentu    Europejskiego. Wcześniej odpowiadali na pytania dotyczące prawa konstytucyjnego i ważnych osobistości z polskiej sceny politycznej.
W sześciu miastach Województwa Wielkopolskiego poznańscy, ostrowscy, kaliscy, gnieźnieńscy, pilscy i konińscy Młodzi Demokraci przeprowadzili dwa etapy Konkursu, wyłaniając w ten sposób finalistów. 400 uczniów rozwiązywało 2 testy składające się z 45 pytań. Eliminacje przeprowadzone na przełomie lutego i maja, wyłoniły 33 finalistów.     Zwyciężył Waldemar Pleszewa z III Liceum im. C.K. Norwida z Konina, pozostali laureaci to Krzysztof Galubiński, Monika Napadły, Natalia Kurek, Maria Strojna. „Przede wszystkim chciałbym pogratulować wam wiedzy, jestem pod ogromnym wrażeniem waszej znajomości prawa konstytucyjnego” – powiedział Bartosz Mirowski – koordynator konkursu podczas rozdawania dyplomów i symbolicznych biletów do Brukseli w gmachu Senatu. W Warszawie uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się pracy Parlamentu od środka, a także spotkać się z jego wielkopolskimi przedstawicielami. Patronat nad konkursem objęli: poseł do Parlamentu Europejskiego Filip Kaczmarek i wicemarszałek Senatu RP  Marek Ziółkowski. Reprezentację Regionu Konińskiego stanowili uczniowie III Liceum im. C.K. Norwida :
Sandra Bielawska , Anna Kędzierska z klasy II g , Anita Wałęsa , Krzysztof Walczak i Waldemar Pleszewa z klasy II d . Całej ekipie gratulujemy udziału w finale wojewódzkim a Waldkowi zdobycia I miejsca.