Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Dnia 20 kwietnia 2011 roku, Szkolna Grupa Ratownicza uczestniczyła w etapie Rejonowym Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Koninie.
Pod opieką p. pedagog Zofii Mac drużyna w składzie:  Joanna  Sulej - kl. IIB – kapitan,  Konrad Kuczyński - kl. IIB, Rafał Sikorski - kl. IB,  Kinga Dąbrowska - kl. IB, Katarzyna Szczepaniak - kl. IIIB, rywalizowała z zespołami wykonując bezbłędnie resuscytację krążeniowo-oddechową, zaopatrując poszkodowanego w pozorowanym wypadku oraz rozwiązując  testy obejmujące zagadnienia dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej i organizacji PCK.
Po zaciętej walce, nasza grupa obroniła po raz trzeci tytuł mistrza rejonu konińskiego. Zajęła pierwsze miejsce i zdobyła dla szkoły puchar.
Dobre przygotowanie, trening, solidne wykonywanie zadań, pozwoliło wygrać z 30 punktową przewagą.
Gratulacje dla naszej młodzieży!!! :)