Obrona Terytorialna Kraju Miasta Konin

W ramach współpracy z MON i ZS „S”, w dniach 18/19 marca Jednostka Strzelecka „Strzelec” 4150 Konin przy ZSCKU przeprowadziła szkolenie dla młodzieży z ośmiu szkół miasta Konina tj. ZSCKU, III i II LO, Gim5, ZSTiH, Kopernik i innych. Uczestnicy zostali zakwaterowani w Klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim w klasztornym refektarzu mieli zapewnione pełne wyżywienie. Wśród wielu zajęć z programu szkoleniowego MON była nauka musztry, szkolenie z posługiwania się bronią palną i pneumatyczną na najnowocześniejszej strzelnicy w regionie, zajęcia z obrony przeciwlotniczej, zajęcia z instruktarzu lotu samolotem, szybowcem czy balonem  na lotnisku Aeroklubu konińskiego, kadra miała również możliwość lotu samolotami na wysokości 400m, nocne zajęcia z zielonej taktyki i prowadzenia pościgu. Nie zabrakło również wieczornego zwiedzania miasteczka, urokliwych kościołów, żywej lekcji historii, śpiewania wojskowych pieśni w klasztornej auli czy przy ognisku. Rozegrano również mecz piłki nożnej na hali sportowej między strzelcami a… strzelcami, i tu wygrała drużyna strzelców J. Zajęcia zakończyły się w sobotę późnym popołudniem  apelem.

Zdjęcia zorganizowali: Marek Graniczny, Jacek Marciniak, Janusz Gniewkowski. Instruktorzy prowadzący z JS 4150 Konin, Strzelcy: Paweł Witkowski, Martyna Operacz, Dominik Lipert i Krystian  Szabelski

Obrona Terytorialna 1
Obrona Terytorialna 2