Po raz kolejny byliśmy gośćmi Nocy Biologów

10 stycznia 2014 roku młodzież naszej szkoły kolejny raz uczestniczyła w Nocy Biologów w Poznaniu. Klasa 1B1  odwiedziła Instytut Genetyki Roślin PAN w Poznaniu. Podczas zajęć warsztatowych, uczniowie przekonali się, że materiał roślinny może być doskonałym dowodem przestępstwa. Wykonując różne badania laboratoryjne i oglądając chromosomy pod  mikroskopem, młodzi ludzie szukali dowodów zbrodni. Uczniowie klas 2f i 2B2 natomiast, wysłuchali wykładów na Wydziale Biologii UAM. Tematami wykładów były min.: ”Gdy cierpisz na bezsenność, nic nie wydaje się być prawdziwe. Wszystko jest kopią kopii”, „Lustereczko, lustereczko …o implikacjach biologicznych obrazu własnego ciała”, „Mózg łowcy-zbieracza u współczesnego człowieka - czyli teoria ewolucji K. Darwina w rękach psychologa”. Podczas wizyty, młodzi ludzie mogli  spróbować ciasteczek z krasnorostów, a także uzyskać informacje o kosmetykach ekologicznych. Wszyscy wrócili zadowoleni,  więc w przyszłym roku z pewnością podtrzymamy tradycję i kolejne roczniki wezmą udział w tej ciekawej imprezie.