Z wizytą w laboratorium Dextera, czyli za co kochamy chemię

Dnia 7 marca uczniowie klasy III b wzięli udział w zajęciach warsztatowych organizowanych przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach programu „Poczuj chemię do chemii”. Po wkroczeniu do laboratorium uczestnicy wycieczki mieli szansę poczuć się jak prawdziwi chemicy, którzy pod okiem profesorów uczelni wykonywali różnorodne doświadczenia. Największą popularnością cieszyło się otrzymywanie nylonu, z którego niegdyś produkowano rajstopy. Wielu z uczniów dostrzegło w wytwarzaniu tego materiału potencjał na lukratywny biznes. W międzyczasie, aby zapobiec bólom głowy spowodowanym unoszącymi się w laboratorium zapachami chemikaliów, uczestnicy rozpoczęli produkcję aspiryny. Jednak w parze z troską o zdrowie idzie troska o higienę, dlatego też podjęto się produkcji mydeł. Po czterech godzinach intensywnej pracy w laboratorium z całą pewnością można stwierdzić, że klasa III b czuje chemię do chemii.