Biegaliśmy na przełaj

Piłkarski stadion przy ulicy Dmowskiego był areną zmagań najlepszych biegaczy przełajowych z konińskich szkół ponadgimnazjalnych. W stawce biegaczy z ośmiu szkół, uczniowie III LO zajęli drużynowo II miejsce. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskał Tomasz Bruch z kl. ID, który awansował do finału wielkopolskiego.
Punkty do klasyfikacji drużynowej wywalczyli również: Bartosz Tylman, Mikołaj Mili i Mateusz Szymański w kategorii młodszej (1998) oraz Patryk Michałek, Mateusz Filipiak, Michał Gontarczyk i Marek Kwiatkowski w kategorii starszej (1997-98).

Sukces „przełajowców” przybliża naszą szkołę do czwartego z rzędu tytułu „Najbardziej usportowionej szkoły miasta Konina” (aktualny stan rywalizacji w załączeniu)
Biegaliśmy na przełaj