Europa w Kinie

Blisko  400 uczniów ze szkół w Koninie i w powiecie konińskim uczestniczyło w  zajęciach zorganizowanych w ramach projektu „Europa w Kinie- filmowa edukacja młodzieży” w CKiS-DK Oskard.

Podczas pierwszego spotkania młodzi widzowie obejrzeli film „Sophie Scholl- ostatnie dni” i spotkali się z profesorem UAM Andrzejem Szpulakiem, z którym mogli porozmawiać o obejrzanym obrazie.Niezwykle aktywna okazała się nasza młodzież, która licznie uczestniczyła w projekcie.
III Liceum stanowiło liczną 120 osobową grupę uczniów z klasy I D, I A, I F i II D.Opiekę nad młodzieżą sprawowała nauczycielka wiedzy o kulturze Elżbieta Ryś. Kolejne spotkania były równie interesujące.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Europa w Kinie