III Liceum Ogólnokształcące im. C.K.Norwida w Koninie
ul.Szymanowskiego 5, 62 -510 Konin
tel. 063 2448707

|e-mail: 3lo@liceum3-konin.edu.pl
Drzwi Otwarte w 3LO
W piątek, 31 marca, III Liceum Ogólnokształcące im. C.K.Norwida w Koninie powitało w swoich progach Gimnazjalistów, stojących przed wyborem nowej szkoły, a także ich Rodziców.

W tym roku nasze Drzwi Otwarte cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem.
Imprezę rozpoczęła krótka część artystyczna, w której zaprezentowała się grupa wokalno - instrumentalna działająca w 3LO. W nietuzinkowy sposób przedstawione zostały proponowane na kolejny rok profile klas, a całość uświetnił występ szkolnej drużyny aerobiku. "Pociski" pokazały się w układzie choreograficznym, którym zdobyły w tym roku Mistrzostwo Miasta Konina w Aerobiku Grupowym.

Uczniowie z Trzeciego przygotowali dla gości różnorodne zajęcia tematyczne, związane z profilem danej klasy. Odbył się między innymi pokaz eksperymentów – w wykonaniu członków Kółka Chemicznego. W salach biologicznych można było wziąć udział w sekcji narządów zwierzęcych, w pracowni komputerowej rządziły roboty, a humanisci mieli możliwość obejrzenia prezentacji m. in. z zakresu psychologii. Na Drzwiach Otwartych nie zabrakło również Młodzieżowej Grupy Ratowniczej "OKOŃ". Tym razem nasi ratownicy przygotowali pozorację z Harrym Potterem w tle, a także na podstawie krótkich scenek na szkolnym korytarzu prezentowali podstawowe zasady dotyczące udzielania pierwszej pomocy. 

Mamy nadzieję, że wielu spośród odwiedzających gimnazjalistów, we wrześniu dołączy do naszej społeczności szkolnej 3LO.