IV Nocny Maraton Gier

To już po raz czwarty spotkaliśmy się, aby grać całą noc.

W dniu 12 lutego o godzinie 19.00 rozpoczęliśmy kolejny Nocny Maraton Gier III LO w Koninie. Tym razem spotkaliśmy się w dość dużej, bo liczącej 80 osób grupie razem z nauczycielami. Byli przedstawiciele klas I, II, III a także 12 absolwentów z różnych lat. Ta wspaniała integracja zapoczątkowana cztery lata temu przez pomysłodawczynię Jolantę Krakowską, nauczyciela i pedagoga III LO oraz członków koła strzeleckiego Urszulę Pieczątkiewicz, Adama Sakowskiego, dziś już studentów, którzy co roku włączają się w pracę nad maratonem,  Łukasza Pakulskiego, który tym razem nie mógł być z nami osobiście, jednak połączył się z nami telefonicznie z Anglii i w ten sposób także nas wspierał  przesyłając pozdrowienia i życzenia miłej zabawy, stała się cykliczną zabawą wpisaną w terminarz szkolnych imprez.

Młodzież przez całą noc mogła korzystać z licznych gier zaproponowanych przez koło strzeleckie i klub gier III LO. Graliśmy w liczne gry karciane, przyniesione przez uczestników planszówki oraz najnowsze gry strategiczne dostarczone przez firmę G3, w gry komputerowe i logiczne. Wszyscy świetnie się bawili grając w Tabu – kalambury słowne, w grę Mafia oraz układając klocki Jenga i wspaniałe kompozycje z klocków domino. Dużą popularnością cieszyły się także halowa piłka nożna oraz siatkówka, z której słynie III LO. Sale gimnastyczne były do dyspozycji grających przez kilka godzin, nad młodzieżą czuwał zaś profesjonalnie pan Dariusz Sypuła, który od samego początku wspiera Nocny Maraton Gier.

Pozostali nauczyciele: Jolanta Krakowska, Eliza Badowska, Marek Graniczny i Krzesimir Bednarczyk wspólnie z młodzieżą grali w gry, uczyli i czuwali nad przestrzeganiem zasad. Były konkursy, nagrody i zabawa do białego rana.

Dzięki wsparciu Rady Rodziców oraz życzliwości pani dyrektor Bożeny Pyzder młodzież miała zapewniony posiłek w postaci przepysznej pizzy z pizzerii „Quatro”. Pani dyrektor osobiście przyjechała do szkoły około godziny 24.00, aby sprawdzić jak się bawimy i czy czegoś nam nie brakuje.

Zabawę zakończyliśmy w świetnych humorach dopiero następnego dnia o godz. 7.00 rano. Wkrótce dzięki zbiorowej pracy udało się posprzątać sale i korytarze, tak by wszystko wróciło na swoje miejsce. Rozstawaliśmy się w dobrych nastrojach, licząc na podobne spotkanie już za rok. Każdy uczestnik Nocnego Maratonu Gier opuścił Maraton z pamiątkowym gadżetem, zabawnymi okularami lub dziecięcą konewką do podlewania roślin.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować p. Michałowi Felsztyńskiemu (sklep z grami planszowymi w Galerii nad Jeziorem) oraz firmie G3 za pomoc w organizacji konkursów ‘planszówkowych’ oraz za ufundowanie nagrody w konkursie gry karcianej „Big Deal”.

Następny Nocny Maraton Gier za rok, już odliczamy dni i nie możemy się doczekać.